Lapbooki matematyczne w wykonaniu klasy VI c

W grudniu uczniowie klasy VI c na zajęciach dodatkowych z matematyki tworzyli kreatywne teczki w celu podsumowania działu w celu podsumowania informacji z działu " Liczby na co dzień". Lapbook to atrakcyjna forma pracy dla uczniów, pozwalająca uporządkować informacje według własnego pomysłu i inwencji.  W środku teczki można znaleźć rysunki, wykresy, zdjęcia, definicje.

Uczniowie podeszli do pracy z dużym zaangażowaniem, wykazali się kreatywnością. Wielu z nich przygotowało ciekawe materiały, by urozmaicić "teczki".

Chętnie pracowali w grupach, umiejętnie podzielili się zadaniami. W swoich lapbookach pokazali, jakie jest znaczenie liczb w życiu codziennym. Efekty pracy uczniów można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Zachęcam innych do stosowania tego środka dydaktycznego :)

Lapbooki matematyczne w wykonaniu klasy VI c