"Czytamy z sercem" spotkanie z pielęgniarką

warsztaty dla trzeciokalsistów

Utworzono: 05-10-2023

5 października w bibliotece zakończyliśmy obchody ogólnopolskiej akcji „Czytamy z sercem”. Przez ostatni tydzień podjęliśmy wiele  działań promujących czytelnictwo i zdrowy styl życia.  Dzisiaj, na warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej, z trzecioklasistami spotkała się Pani Dominika Budasz wykonująca zawód pielęgniarki w Szpitalu Dziecięcym Polanki w Gdańsku.
Na początek Pani Dominika zaproponowała dzieciom obejrzenie serialu „Było sobie życie. Serce”. Odcinek zabrał ich  na wyprawę w głąb ludzkiego organizmu i opowiedział o funkcjonowaniu w nim serca. Po filmie pielęgniarka przypomniała uczniom, jak należy zachować się w sytuacji stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Zademonstrowała na fantomie, we współpracy z uczniami,  jak należy prawidłowo wykonywać resuscytację. Ważną częścią spotkania był pokaz z użyciem defibrylatora AED, który na uczniach zrobił duże wrażenie.

Na zakończenia  Pani Dominika przeczytała dzieciom fragment książki Wojciecha Widłaka „Dwa serca anioła”. Pięknej książki z happy endem.  O oprawę artystyczną zadbało Kółko Biblioteczne, przedstawiając scenkę nawiązującą tematycznie do spotkania.

Serdecznie dziękujemy pani Dominice  za przyjęcie naszego zaproszenia i za wiele cennych wskazówek z zakresu udzielania pierwszej pomocy!

"Czytamy z sercem" spotkanie z pielęgniarką