Klasa 3 b poleca do czytania "Dziewczynkę z parku".

realizacja modułu 1 projektu "Lekturki spod chmurki"

Utworzono: 30-10-2023

W tym roku szkolnym w bibliotece szkolnej po raz kolejny realizujemy projekt czytelniczy „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Do wspólnych działań dołączyła  klasa 3 b, która po stworzeniu kącika czytelniczego i  wykonaniu chmurki Tosi  rozpoczęła realizację zadań w zakresie modułu jesiennego pt.: „Mała chmurka w krainie drzew”. Po przeczytaniu książki „Dziewczynka z parku” Barbary Kosmowskiej uczniowie uzupełnili karty lekturnika, dotyczące omawianej lektury.

O czym jest  „Dziewczynka z parku”?

To piękna i wzruszająca lektura. Autorka mówi o śmierci i stracie w sposób prosty, a jednocześnie pełen szacunku dla swoich bohaterów i czytelników. Głównej bohaterce Andzi nie jest łatwo poradzić sobie z cierpieniem po śmierci taty. Pomaga jej pamięć o pewnej tajemnicy powierzonej przez tatę. Może również liczyć na kolegę, Jeremiasza, który przywraca uśmiech na jej twarzy.

O wspomnianej książce opowiedzieli równolatkom z klasy 3a uczniowie z klasy 3b. Na szkolnym korytarzu, w parkowej scenerii,  przeczytali im  fragmenty książki. Chętni wyrażali swoje emocje w kalamburach  oraz w rysunku.

Klasa 3 b poleca do czytania "Dziewczynkę z parku".