"Nie byłam wszędzie, ale wszędzie jest na mojej liście"

spotkanie czytelniczo - podróżnicze z Panią Wiolettą Żurawską

Utworzono: 21-02-2023

Nie byłam wszędzie, ale wszędzie jest na mojej liście!”.

„Podróże małe i duże”

W dniu dzisiejszym  gościliśmy w naszej szkole Panią Wiolettę Żurawską, mieszkankę  naszej gminy, nauczycielkę, miłośniczkę podróży …małych i dużych.  Pani Wioletta spotkała się z uczniami klasy 3 b oraz 4 b, w ramach  podróżniczych programów czytelniczych, realizowanych przez wspomniane klasy.  W II półroczu trzecioklasiści  zaprzyjaźnili się już z dziećmi mieszkającymi w Bullerbyn, natomiast czwartoklasiści podróżują po Włoszech z psem Lampo.

Barwna opowieść naszego gościa, rozpoczęta  cudownym mottem  „Nie byłam wszędzie, ale wszędzie jest na mojej liście!”, nawiązała właśnie do tych dwóch krajów. Prelekcja uzupełniona zdjęciami i ciekawostkami dotyczącymi obu krajów,  bardzo pobudziła wyobraźnię zgromadzonych. A informacja przytoczona poniżej:

Uczniowie uczęszczający do starszych klas dostają co miesiąc od szkoły „kieszonkowe”o równowartości 187 dolarów…oczywiście pod warunkiem, że do niej chodzą” ,  wywołała  niemałe poruszenie wśród uczniów.

Na zakończenie spotkania Pani Wioletta odpowiadała na pytania uczniów, a przytaczając kolejne ulubione motto „Lepiej zobaczyć coś raz, niż słyszeć o tym tysiąc razy” zmobilizowała zgromadzonych do realizacji marzeń, nawet tych (jeszcze) nieosiągalnych. Tego też życzymy WSZYSTKIM  uczestnikom dzisiejszego spotkania.

"Nie byłam wszędzie, ale wszędzie jest na mojej liście"