O recyklingu wszystko wiem!

spotkanie z przedszkolakami

Utworzono: 20-03-2023

20 marca  gościliśmy w bibliotece szkolnej  przedszkolaki, z którymi  na zajęciach  o tematyce ekologicznej   spotkały się  Panie Gabriela Szmidtke  oraz Karolina Patelczyk  z Referatu Ochrony Środowiska i Klimatu przy Urzędzie Gminy Łęczyce.   Spotkanie miało na celu poszerzenie wiedzy na temat segregacji odpadów i recyklingu. Dzieci  obejrzały krótkie przedstawienie nawiązujące do tematu, w wykonaniu Kółka Bibliotecznego. Wysłuchały  także opowiadania „Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?”, w którym była mowa o tym, jak ważne dla środowiska jest segregowanie śmieci. Podczas spotkania  Panie zaprosiły dzieci do gry, polegającej na segregacji odpadów (tym razem w wersji papierowej) w odpowiednie pojemniki.

Spotkanie przebiegło w atmosferze zaciekawienia i radości, spowodowanej  świetnie przeprowadzoną pogadanką i   eko-upominkami, za które w imieniu przedszkolaków serdecznie dziękujemy!

Na zakończenie maluchy obiecały, że zdobytą wiedzę wykorzystają w życiu codziennym.

Spotkanie przeprowadzono  w ramach projektu edukacyjnego pt.  „Ekologicznie znaczy logiczne”, realizowanego w grupie sześciolatków.

O recyklingu wszystko wiem!