uczniów z klas I

„My uczniowie pierwszej klasy

Tobie, Książko przyrzekamy,

Że szanować Cię będziemy

Krzywdy zrobić Ci nie damy…”

Przyrzeczenie o takiej treści złożyli dzisiaj, w obecności zaproszonych gości: Pani Dyrektor, Rodziców oraz Wychowawczyń, nasi Pierwszoklasiści.

O część artystyczną uroczystości pasowania na czytelnika zadbali uczniowie z klasy 5a, pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Aliny.   Przedstawienie przeniosło nas w bajkowy świat, w którym spotkaliśmy Krasnoludki, Wróżkę, Książkę i Kota w Butach.  Zgromadzeni bawili się doskonale, a  piosenka pt. „Książka jest twym przyjacielem”, w znakomitym wykonaniu Kazia, porwała wszystkich niemal do tańca. Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści także zaśpiewali piosenkę o „Książce przyjaciółce”  i otrzymali pamiątkowe upominki.
     Dziękujemy serdecznie za pomoc zorganizowaniu uroczystości, a Wszystkim pierwszakom, życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!