Przedszkolaki z wizytą w "Cukierni pana Pączka"

słodkie spotkanie biblioteczne

Utworzono: 16-02-2023

Dziś, w  „tłusty czwartek” przedszkolaki  z grupy Pani  Żanety zostały zaproszone do biblioteki  na słodką, ale… bezkaloryczną ucztę literacką.

Podczas spotkania dzieci odwiedziły ”Cukiernię pana Pączka”, w której wysłuchały  „słodkich humorystycznych historyjek ” o panu Pączku o złotym sercu, właścicielu cukierni pełnej niecodziennych klientów, pachnącej – oczywiście – pączkami, bajaderkami, ptysiami, tortami i rurkami z kremem, sernikami, mazurkami, faworkami, makowcami i... absolutnie pyszną zabawą literacką.

A gdy apetyt   rósł w  miarę czytania!, to na dokładkę pani Agnieszka zaproponowała  maluchom – łasuchom grę w  przesłodkie memory.

Podczas tej wizyty słodkości było bez miara…ale spokojnie, żaden z maluchów nie przybrał na wadze..ani grama!

Przedszkolaki z wizytą w "Cukierni pana Pączka"