Spotkanie z Okazji Światowego Dnia Kota

Utworzono: 16-02-2024

Spotkanie z Okazji Światowego Dnia Kota w Bibliotece Szkolnej w Łęczycach

W dniu 16 lutego, w  bibliotece odbyło się wyjątkowe wydarzenie z okazji Światowego Dnia Kota. W  spotkaniu bibliotecznym mieli okazję uczestniczyć uczniowie z klasy 3b oraz zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się Pan Wojciech Godlewski, weterynarz z Łęczyc i Pani Katarzyna Pajączkowska przewodnicząca Rady Rodziców.

Spotkanie  rozpoczęliśmy od  inscenizacji  wierszyka „Chory kotek” w świetnym wykonaniu  kółka bibliotecznego. Następnie głos zabrał Pan Wojciech, który podzielił się z uczniami fascynującymi faktami ze świata kotów. Dowiedzieliśmy się, że koty to niezwykle inteligentne i towarzyskie zwierzęta, które wymagają naszej opieki i zrozumienia. Nawiązała się również dyskusja na temat dbania o zwierzęta w domu. Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań dotyczących codziennej opieki nad kotami, ich zachowań oraz sposobów zapewnienia im odpowiednich warunków życia.

Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy serdecznie naszym gościom za cenne informacje i inspirujące dyskusje na temat kotów oraz ich potrzeb. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym niezwykłym spotkaniu, wspólnie uczymy się, jak być lepszymi opiekunami dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Spotkanie  było jednym z wydarzeń w ramach projektu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”, modułu 2 pt. „Bądźmy dobrzy dla zwierząt”, w którym uczestniczą trzecioklasiści.

Spotkanie z Okazji Światowego Dnia Kota