Światowy Dzień Kota

spotkanie 1 - wizyta Pani weterynarz i kota Łobuza w bibliotece

Utworzono: 17-02-2023

Czy można zobaczyć  kota w bibliotece? Oczywiście, że można, nie tylko takiego książkowego, ale również prawdziwego ! A kiedy, zwłaszcza  17 lutego, w Światowym Dniu Kota. Właśnie w tym dniu w bibliotece  bardzo duuużo mówiło się o tym zwierzaku.

Po raz pierwszy wspomnieliśmy o kocie na spotkaniu z zerówkowiczami i Panią Katarzyną Kustra,  lekarzem weterynarii z gabinetu weterynaryjnego "Karino" w Łęczycach. Mieliśmy również okazję poznać uroczego, bardzo grzecznego  kociaka o imieniu ŁOBUZ :), którego właścicielem jest  Julek z grupy 0A. Podczas spotkania Pani Kasia przeczytała dzieciom opowiadanie o najbardziej znanej kotce, czyli Kici Koci, a następnie przedstawiła Łobuza, niegdyś swojego pacjenta.   Przekazała także wiele ciekawych informacji o kocim świecie. Przedszkolaki chętnie brały udział w spotkaniu,  dzieliły się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami na temat zwierząt, które posiadają w domu.

Pani Kasi serdecznie dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie, dzięki któremu nasze przedszkolaki mogły pogłębić swoją wiedzę dotyczącą kotów. Dziękujemy również Julkowi i jego Mamie, za to, że mogliśmy poznać i polubić Łobuza.

Światowy Dzień Kota