"Warszawski wehikuł czasu"

Podróże małe i duże z udziałem klasy 5 b

Utworzono: 10-11-2023

Uczniowie z klasy 5 b, po raz kolejny, aktywnie uczestniczą w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Podróże Małe i Duże". W module "Warszawski wehikuł czasu"   zagłębiają się w historię stolicy Polski. Dzięki magicznemu wehikułowi czasu, który zabiera ich w podróż, doświadczają połączenia tradycji z nowoczesnością. Jako podróżnicy zespołu Warszawski Wehikuł Czasu, uzupełnili już swoje dzienniczki podróżnika, pełne spostrzeżeń i emocji związanych z odkrywaniem tajemnic miasta.

W trakcie zajęć informatycznych z Pani Mirką stworzyli projekty przedstawiające znane miejsca Warszawy, a przy użyciu klocków Lego próbowali zbudować repliki obiektów i elementów warszawskiej architektury.   To nie tylko sposób na zdobycie wiedzy o architekturze miasta, ale również doskonała okazja do rozwijania umiejętności manualnych i kreatywności.

Podczas lekcji poznawania kultury warszawskiej, uczniowie mieli okazję zapoznać się z miejscową muzyką oraz odkryć kulinarne ciekawostki. Ten międzynarodowy projekt nie tylko poszerza horyzonty wiedzy uczniów, ale także rozwija ich zdolności artystyczne, umiejętność pracy w zespole oraz otwiera drzwi do zrozumienia różnorodności i bogactwa kulturowego stolicy Polski.

"Warszawski wehikuł czasu"