"Zróbmy szum wokół wody !"

spotkanie z przedszkolakami i przedstawicielami GZUKu w Łęczycach, z okazji Światowego Dnia Wody.

Utworzono: 22-03-2023

22 marca odchodzimy Światowy Dzień Wody. Święto ustanowione przez ONZ ma na celu uświadomienie nam, jak wielką rolę odgrywa woda i jakie zagrożenie niesie ze sobą coraz większy spadek jej zasobów. W dniu dzisiejszym, w bibliotece, wspólnie z Kierownikiem Gminnego Zakładu Usług Komunalnych,  Panem Witoldem Szmidtke, Panią Wiesławą, pracownikiem GZUKu oraz przedszkolakami zastanawialiśmy się,  nad tym, skąd bierze się woda w kranie i do czego ją zużywamy? Czy wykorzystujemy ją z rozwagą? Jakie ma ona znaczenie dla nas i całego ekosystemu? Jak możemy ją oczyścić i odzyskać? Pomocny okazał się przeczytany  z książki pt.: „Poradnik młodego ekologa” wiersz oraz tematyczne filmiki zaprezentowane przez naszych gości. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, dyskutowali i z zainteresowaniem oglądali przyniesione  przedmioty.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały od naszych gości miłe niespodzianki: butelkowaną wodę (wszakże świętowaliśmy Dzień Wody), słodycze oraz kropelki  wody do pokolorowania.

W każdy dzień możemy rozpocząć działania zmierzające do  oszczędzania wody i zachęcić do tego innych. My wybraliśmy dzień dzisiejszy i zrobiliśmy „szum wokół wody !”.

Serdecznie Dziękujemy Przedstawicielom GZUKu za bardzo ciekawe  spotkanie i upominki.

Spotkanie zorganizowano ramach programu "Ekologicznie znaczy logicznie", który realizowany jest przez przedszkolaki.

"Zróbmy szum wokół wody !"