Biblioteka

2211, 2022
Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

W dniu dzisiejszym zaprosiliśmy do biblioteki uczniów z klas pierwszych, aby uczcić zbliżające się urodziny Pluszowego Misia oraz przyjąć dzieci w szeregi czytelników naszych bibliotek. Uczniowie  obejrzeli scenkę  pt.  „Wszystkie misie nasze są” przygotowane przez dziewczynki z klasy 5 b, oraz wysłuchały opowiadania o „Misiu Tulisiu” przeczytanego przez Panią Agnieszkę z Biblioteki Publicznej i Panią Katarzynę, przewodniczącą Rady Rodziców.     Wspaniałe humory i znakomite pomysły towarzyszyły uczniom podczas tworzenia zakładek do książek oraz gry w misiowe domino. Dzieci chętnie uczestniczyły w  urodzinowej zabawie, a na jej zakończenie otrzymały od Pań Bibliotekarek książki „Pierwsze abecadło” otrzymane od Instytutu Książki.  

2111, 2022
Jesienne duszki, leśne skrzaty

Jesienne duszki, leśne skrzaty

Miło nam poinformować, że uczennice z naszej szkoły wzięły udział w  IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Jesienne Duszki, Leśne Skrzaty". Julia, Zuzia, Łucja i Liliana wykonały przepiękne prace, które już wyjechały ze szkoły do organizatorów, Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

1711, 2022
Dzień Misia

Dzień Misia

Pełną parą ruszyły przygotowania do obchodów Dnia Pluszowego Misia. Swoje urodziny ten puchaty przyjaciel wszystkich dzieci obchodzi 25 listopada.

1711, 2022
Czytanie przez podróżowanie

Czytanie przez podróżowanie

We wtorek, 15 listopada uczniowie z klasy 3 b, biorący udział w projekcie czytelniczym „Podróżowanie przez czytanie”, wybrali się do Lęborka. Najpierw wzięli udział w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez Panie Bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tematem zajęć były Krasnoludki z książki „O krasnoludkach i sierotce Marysi” , Marii Konopnickiej. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić całą bibliotekę, poszperać w księgozbiorze i zagrać w  gry planszowe. Na zakończenie wizyty w bibliotece  odwiedzili Smoczą Jamę - miejsce wielu imprez i uroczystości. Kolejną atrakcją dnia była wizyta w  Lęborskim Muzeum. Tam  odbyły się warsztaty gliniarskie, podczas których uczniowie lepili… oczywiście krasnoludki z książki Marii Konopnickiej. Niepowtarzalne, własnoręcznie wykonane skrzaty, przyjechały z nami do szkoły i czekają teraz na pomalowanie. Dzieci zwiedziły również muzeum, a na koniec wybrały się do pobliskiego Parku Chrobrego na Wieżę Ciśnień. Tam uczestniczyły w multimedialnych warsztatach archeologicznych oraz poznały wiele ciekawostek związanych z wodą.   Na szczycie wieży podziwiały także panoramę Lęborka. Ach, co to był za dzień!. Zaczytany, pełen wrażeń i  nowych doświadczeń.

1011, 2022
Moją pasją jest malarstwo

Moją pasją jest malarstwo

    Po raz kolejny w bibliotece szkolnej w Łęczycach przygotowaliśmy wystawę twórczości uczniowskiej. Z przyjemnością zaprezentowaliśmy obrazy malowane na płótnie, autorstwa  Mai Seta z  klasy 4 b.  Uczennica interesuje się malarstwem od trzech lat. W wolnej chwili tworzy pejzaże, kwiaty oraz abstrakcje. Swoimi płótnami obdarowuje rodzinę i znajomych.      10 listopada Maja  spotkała się w  bibliotece  z uczniami z klasy 2 b i przygotowała dla nich warsztaty plastyczne. Z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża dzieci wspólnie namalowały jeża. Twórczość Mai  szybko przypadła im do gustu i  ze skupieniem malowały rysunek, kierując się wskazówkami starszej koleżanki.     Mai serdecznie gratulujemy pięknego talentu, życzymy dalszych sukcesów i spełnienia, nie tylko plastycznych marzeń.

0611, 2022
Ogólnopolski Sensoryczno - Plastyczny Konkurs  pt: "Świąteczna choinka".

Ogólnopolski Sensoryczno - Plastyczny Konkurs pt: "Świąteczna choinka".

Ogólnopolski Sensoryczno - Plastyczny Konkurs  pt: "Świąteczna choinka". Konkurs skierowany dla wszystkich, i tych małych i tych dużych. Wiek nie gra roli. Konkurs rozpoczyna się 14 listopada i trwać będzie do 9 grudnia 2022 roku. Zgody na udział w konkursie dostępne są w bibliotece szkolnej. Prace można składać w bibliotece szkolnej do dnia 05. 12.2022 r. Więcej informacji na stronie faceebooka projektu "Sensoryczny Kogel - Mogel" , w którym nasza szkoła bierze udział.

0611, 2022
Dzień  Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

Wiecie co się stało w zeszły piątek, spadła ze ściany półka z książkami, i wyskoczyły postacie z bajek co za bałagan! Zobaczcie sami!

2710, 2022
Sensoryczny kogel - mogel

Sensoryczny kogel - mogel

Święto Dyni było kolejną okazją do spotkania z przedszkolakami w ramach projektu „Sensoryczny kogel - mogel”.  Na początku dzieci  poznały Franklina i jego przyjaciół, którzy przygotowywali się do parady przebierańców z okazji święta duchów. Seria książek o Franklinie, porusza  niezwykle ważne sprawy z życia każdego kilkulatka, a książka  „Franklin i święto duchów” z tego cyklu, okazała się nie być wcale  taką strrrraszną, na jaką wskazywał sam tytuł;) W związku z tym, że „Sensoryczny kogel - mogel jest projektem plastycznym,  nie mogło zabraknąć również prac ręcznych związanych z bohaterką spotkania. Dzieci malowały i wyklejały różnymi fakturami obrazki z dynią, a niektórym warzywnym pięknościom nadały nawet  imiona:)

2710, 2022
Książko - przedstaw się! Odczarowujemy czytanie!

Książko - przedstaw się! Odczarowujemy czytanie!

Miło nam poinformować, że pierwsze zadanie z programu „Książko – przedstaw się! Odczarowujemy czytanie! zostało zrealizowane. Uczniowie z klasy 2 b, do których skierowany jest projekt, przedstawia Państwu książkę obrazkową pt. „Moje oczy”. Książkę,  wykonaną według własnego pomysłu, na podstawie książki pt. „Oczy” Iwony Chmielewskiej, wzruszającej  opowieści o sztuce patrzenia, darze widzenia i sile zmysłów. Zapraszamy do lektury,  oczywiście obu książek!). Razem ODCZARUJMY  CZYTANIE !

2510, 2022
Jesień w oczach dziecka

Jesień w oczach dziecka

Jesień w oczach uczniów naszej szkoły ! Prace plastyczne zostały opisane, zapakowane i wysłane. Z niecierpliwością czekamy na WYNIKI !

2110, 2022
Witaminowe przyjęcie w bibliotece

Witaminowe przyjęcie w bibliotece

Dziś w bibliotece odbyło się witaminowe przyjęcie:), w którym uczestniczyły przedszkolaki z grupy 0 D. Za sprawą książki „Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie”, którą przeczytała im Pani Agnieszka, maluchy odbyły podróż do krainy literatury.  Następnie wzięły udział w owocowo-warzywnych zabawach , a na koniec zwiedziły bibliotekę publiczną.

2010, 2022
Międzynarodowy Edukacyjny Projekt Podróżniczy pt.: „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”

Międzynarodowy Edukacyjny Projekt Podróżniczy pt.: „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”

Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna we współpracy z klasą 4 b oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Łęczycach  bierze udział w międzynarodowym edukacyjnym projekcie podróżniczym pt.: „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”,  którego celem jest rozwijanie wiedzy o podróżach – miejscach bliskich i dalekich. W pierwszym półroczu uczniowie poznają  KRAKÓW  - dawną stolicę Polski. Ponad tysiącletnia historia Krakowa oraz rola, jaką to miasto pełniło przez kilka wieków sprawiła, że dzisiaj nie ma ono sobie równych pod względem liczby i jakości zabytków w Polsce. Podczas dotychczasowej realizacji czwartoklasiści  poznali  „Legendę o hejnale mariackim” oraz uzupełnili karty pracy w „Dzienniczku Podróżnika”. Odbyli również kulinarną podróż (spacerkiem!) do cukierni „Iwonka”, gdzie pod fachowym okiem pana Janusza wyplatali obwarzanki, jeden z wielu symboli Krakowa. Podczas kolejnych zajęć, tym razem  z Panem Sławkiem - nauczycielem muzyki,  poznali  wiele muzycznych krakowskich ciekawostek oraz wysłuchali  hymnu  melodii z wieży mariackiej, w wykonaniu pana Sławka. Bardzo dziękujemy Panu Januszowi za ciekawe warsztaty oraz przepyszne obwarzanki. Dziękujemy również Panu Sławkowi, za muzyczną podróż po Krakowie.

1210, 2022
Kiermasz taniej książki

Kiermasz taniej książki

Zapraszamy do biblioteki na kiermasz książek.

1110, 2022
Sensoryczny Kogel - Mogel

Sensoryczny Kogel - Mogel

Dzisiaj w bibliotece grupa maluszków wykonała kolejne zadanie z projektu "Sensoryczny kogel-mogel". Z okazji Dnia Poczty Polskiej przygotowały kolorowe znaczki pocztowe.

1010, 2022
Dzień Gier Planszowych

Dzień Gier Planszowych

W  dniu 10 października  swoje święto  obchodzą wszyscy miłośnicy planszówek.  Planszówki  są świetną alternatywą dla gier komputerowych. Rozwijają  logiczne myślenie, koncentrację oraz wyobraźnię. Przekonali się o tym uczestnicy turnieju gier planszowych, którzy  dziś w obu bibliotekach ćwiczyli cierpliwość, zręczność i umiejętność planowania, grając w gry planszowe. A jak się przy tym bawili i uczyli...zobaczcie sami:)