Biblioteka

1010, 2022
Moja pasja. Rysunek

Moja pasja. Rysunek

Dzisiaj w bibliotece gościliśmy klasę 3 c,  z którą spotkała się na warsztatach rysunku Kamila, uczennica pochodząca z Ukrainy. Kamila uwielbia rysować i przelewać wytwory swojej wyobraźni, nie tylko  na kartki papieru. Swoimi umiejętnościami podzieliła się dzisiaj z młodszymi koleżankami i kolegami. Pod  Jej kierunkiem uczniowie  narysowali  sowy. Wiadomo, warsztaty odbyły się w bibliotece, musiała być zatem SOWA! Symbol mądrości;) Zajęciom  towarzyszyła również wystawa prac plastycznych uczennicy, którą można oglądać w bibliotece. Zapraszamy także  do obejrzenia wystawy powarsztatowej trzecioklasistów. Trzeba przyznać, że sowy w ich wykonaniu są naprawdę wyjątkowe. Samodzielnie narysowane i niepowtarzalne! P.S. A tak po cichutku powiem, że Kamila także pięknie śpiewa i tańczy :) Czyżby  kolejne warsztaty?

0710, 2022
TABLICZKOWE BINGO. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

TABLICZKOWE BINGO. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Tabliczka mnożenia może być zabawna i łatwa! Przekonali się o tym, dzisiaj w  bibliotece, uczestnicy zabawy „Tabliczkowe Bingo”. Uczniowie  mieli za zadanie zaznaczyć na kartach bingo prawidłowe iloczyny podawanych przez Panią Agnieszkę  działań. Na zwycięzców czekała…duuuża tabliczka czekolad:), a na  pozostałych uczestników słodki upominek. Zabawa została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, przypadającego właśnie  7 października. 

0410, 2022
TABLICZKOWE BINGO. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

TABLICZKOWE BINGO. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Biblioteką Szkolną zaprasza uczniów klas III-V oraz VI -VIII do udziału w TABLICZKOWYM BINGO. To już 7 października (piątek). Czekamy na matematycznych ochotników:)

0410, 2022
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2022

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2022

W październiku obchodzimy  „Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”. Tegoroczne hasło brzmi  „CZYTANIE DLA POKOJU ”. Przez cały miesiąc zaplanowano akcje mające na celu upowszechnianie czytelnictwa i promujące bibliotekę. Zapraszamy na: książkobranie  czyli  tanich książek  kupowanie   spotkania biblioteczne realizowane w ramach projektów: „Sensoryczny kogel - mogel”    dla przedszkolaków. 9. 10. Dzień Znaczka Pocztowego 31. 10. Święto Dyni „Podróże małe i duże” z klasą 4 b  - Kraków Bliżej Nas „Książko – przedstaw się! Odczarowujemy czytanie – spotkanie czytelnicze z klasą 2 b „Czytam z Klasą  (3 b). Lekturki spod chmurki”. Podróże po Polsce Wystawa książek dla dzieci o tematyce wojennej „Wojny dorosłych – historie dzieci” 10.10. „Planszówkę znam i gram!” Dzień Gier Planszowych Tabliczkowe sudoku – zabawa biblioteczna z okazji „Dnia Tabliczki Mnożenia” Pasowanie na czytelnika uczniów klas I „Przerwa na czytanie”. III Międzynarodowa edycja ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.  

2909, 2022
Spotkanie autorskie online z Wojciechem Widłakiem

Spotkanie autorskie online z Wojciechem Widłakiem

FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI CZYTELNICZEJ „CZYTAMY Z SERCEM” 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski  Dzień Głośnego Czytania. Z okazji święta, połączonego z ogólnopolską akcją “Czytamy z sercem” w naszej szkole odbyło się spotkanie online z pisarzem książek dla dzieci - Wojciechem Widłakiem. W spotkaniu uczestniczyła klasa 6 B.  Podczas spotkania pisarz  opowiadał o swojej książce “Dwa serca anioła”. Pięknej opowieści o chłopcu z poważną wadą serca. W sekrecie powiem, że książka, pomimo trudnej tematyki…kończy się szczęśliwie.

2809, 2022
Sensoryczny Kogel - Mogel. Projekt edukacyjny

Sensoryczny Kogel - Mogel. Projekt edukacyjny

Za nami kolejne warsztaty  z cyklu "Sensoryczny kogel - mogel". Okazją do spotkania był "Dzień spadającego liścia", który w bibliotece świętowaliśmy razem z maluchami z grupy 0E. Przedszkolaki, w skupieniu  układały z koralików  hama kształt liścia. Po jego  przeprasowaniu mogły cieszyć się pięknymi,  własnoręcznie wykonanymi magnesami na lodówkę.  

2609, 2022
"Czytamy z SERCEM".  Ogólnopolska akcja czytelnicza

"Czytamy z SERCEM". Ogólnopolska akcja czytelnicza

Ogólnopolska akcja czytelnicza "Czytamy z sercem" nabiera rozpędu. Jest to akcja czytelnicza połączona z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Obchody święta rozpoczęły się już w ubiegły piątek, kiedy to uczniowie wykonywali w bibliotece  „Zakładki z sercem”. W dzisiejszym spotkaniu, tym razem literackim,  uczestniczyła ponownie klasa 6 b oraz pielęgniarka szkolna - Pani Justyna. Na początku Pani Agnieszka z Biblioteki Publicznej przeczytała  uczniom fragment książki Wojciecha Widłaka „Dwa serca anioła”,  potem młodzież zaprezentowała przygotowane wcześniej scenki dotyczące budowy i  funkcjonowania serca. Następnie Pani Pielęgniarka  wygłosiła pogadankę na temat  serca, nie tylko pod kątem biologicznym, ale także literackim :),  a na koniec chętni mogli zmierzyć sobie ciśnienie krwi, żeby sprawdzić czy jest ono  prawidłowe. Za dzisiaj serdecznie dziękujemy i do zobaczenia jutro, podczas „Spaceru Serc”,w którym rozdamy mieszkańcom wsi  wykonane wcześniej zakładki.    

2109, 2022
"Czytamy z SERCEM".  Ogólnopolska akcja czytelnicza

"Czytamy z SERCEM". Ogólnopolska akcja czytelnicza

Za nami pierwsze spotkanie realizowane w ramach II edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z SERCEM".   W akcji uczestniczy klasa 6 b. Wykonane zakładki uczniowie wręczą mieszkańcom wsi  podczas wtorkowego „Spaceru Serc”. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa oraz  propagowanie zdrowego trybu życia.

1609, 2022
Koralikowe emotki

Koralikowe emotki

Za nami pierwsze zajęcia z projektu edukacyjnego „Sensoryczny kogel – mogel”. Celem zajęć, w których przez cały rok szkolny wezmą udział przedszkolaki z grupy 0B i 0E jest usprawnienie motoryki dużej i małej, czyli dbanie o rozwój fizyczny naszych maluchów.

1509, 2022
Dzień Kropki

Dzień Kropki

Niech ten dzień będzie wyjątkowy, Niech będzie w kropki malowany…” I taki właśnie był czwartkowy dzień w naszych bibliotekach, DZIEŃ KROPKI ! Święto, które  stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy przedszkolaki  z grupy 0A, przed którymi, nawiązując do wspomnianego  święta, wystąpiły dziewczynki z Małego Kółka Bibliotecznego. Dzieci,  oglądając teatrzyk kamishibai,  poznały również historię małej Vashti, nieśmiałej dziewczynki, która  dzięki nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Na zakończenie spotkania, bawiły się w kodowanie oraz układanie puzzli. Zgadniecie jakich? Oczywiście, że w kropki! To był naprawdę dzień wyjątkowy, bo w kropki malowany!

0909, 2022
Kraina innowacji

Kraina innowacji

W ramach Programu biblioteka, wraz z klasą 2 b zrealizuje 6  zadań. Każde z nich w inny sposób odkrywa przed uczniami obraz książek, jako fascynujących narzędzi, dzięki którym mogą wszystko, począwszy od podróżowania w najdalsze zakątki, aż po rozwijanie swoich talentów i zainteresowań. W każdym z zadań, nauczyciel prowadzący zaprezentuje uczniom inspirujący sposób na odczarowanie utrwalanego obrazu książek, które często w oczach dzieci są kojarzone z wielostronicowymi (czytaj: nudnymi) lekturami. Jako cel nadrzędny przyjmuje się rozpalenie w uczniach fascynacji słowem pisanym. Ukazanie czytania, jako formy relaksu, terapii i rozrywki, a nie tylko nauki. Wzbogacenie ich spojrzenia na książki i przekonanie o wartościach, które ze sobą niosą. Program jest skierowany na motywowanie uczniów do czytania pozycji wykraczających również poza obowiązkowy kanon lektur, tak aby czytanie stawało się elementem ich codziennego życia, a nie tylko zadaniem domowym zleconym przez nauczyciela. Podczas projekty czytamy !!! - To nie jest książka” Jean Jullien − Jesteś kimś wyjątkowym 2. Relaksacje dla (nieco starszych) dzieci Martyna Broda, Monika Szczerbińska − Dowolna część komiksu o Garfieldzie autorstwa Davisa Jim − Pokochaj mnie − Vincent Bourgeau, Cedric Ramad   ZAPRASZAMY DO LEKTURY !!!

0509, 2022
Projekt edukacyjny "Sensoryczny kogel -  mogel "

Projekt edukacyjny "Sensoryczny kogel - mogel "

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE NASZE BIBLIOTEKI BIORĄ UDZIAŁ W PROJEKCIE, KTÓREGO REGULAMIN PRZECZYTACIE PONIŻEJ:   Regulamin II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Sensoryczny Kogel - Mogel"   W roku szkolnym 2020/2023 biblioteka szkolna, we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Łęczycach przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Sensoryczny Kogel-Mogel” – edycja II. Projekt realizowany będzie w przedszkolu: w dwóch grupach: 0B oraz 0E

0209, 2022
Regulamin i godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Regulamin i godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Regulamin biblioteki i czytelni szkolnej w Szkole Podstawowej w Łęczycach       1. Biblioteka szkolna jest miejscem służącym realizacji potrzeb     i zainteresowań uczniów oraz zadań dydaktyczno-wychowawczych     szkoły. 2. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy     szkoły oraz rodzice uczniów. 3. Każdy czytelnik powinien zapoznać się z regulaminem biblioteki. 4. W bibliotece obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków,     picia napojów, używania przez uczniów telefonów komórkowych. 5. W bibliotece można korzystać ze zbiorów na miejscu (w czytelni)      i wypożyczać książki na zewnątrz. 6. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki, na okres 2 tygodni.     W wyjątkowych sytuacjach można wypożyczyć więcej książek,     można też uzyskać przesunięcie terminu ich zwrotu. 7. Książek nie należy przetrzymywać, gdyż czekają na nie inni        czytelnicy. 8. Poszanowanie książek:   Czytelnik szanuje i dba o wypożyczone książki i czasopisma. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę.  Jeśli odkupienie książki jest niemożliwe, powinien oddać inną,  wskazaną przez bibliotekarza.   9. Na 2 tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie wypożyczone      książki muszą zostać zwrócone do biblioteki. 10. Gdy uczniowie rozliczą się z wypożyczonych w ciągu roku szkolnego książek,        mogą wypożyczyć książki na okres wakacji. 11. Biblioteka szkolna współpracuje z biblioteką publiczną, z której również        mogą korzystać uczniowie, według regulaminu ustalonego przez bibliotekę        publiczną.