Biblioteka

2601, 2024
Dzień Łamigłówki

Dzień Łamigłówki

29 stycznia, obchodzimy Dzień Łamigłówki, a w naszej bibliotece już dziś panowała atmosfera skupienia i rozwiązywania zagadek. Na przerwach między lekcjami, uczniowie (nawet ci starsi:) z zapałem układali puzzle, grali w szachy, karty,  układali kostkę Rubika, wprowadzając radość i wyzwanie do szkolnej codzienności.

2601, 2024
Dzień Puzzli

Dzień Puzzli

Dziś w bibliotece grupa przedszkolaków z 0E wzięła udział w kolejnym spotkaniu projektu "Sensoryczny Kogel-Mogel". Bajkowo ubrane maluchy świętowały Dzień Puzzli, poszukując brakujących elementów w książkach, a następnie układając kolorowe puzzle i logiczne układanki. Spotkanie to nie tylko rozwijało umiejętności logicznego myślenia, ale także przyniosło radość, kreatywność i wspólne zabawy w krainie literatury.

2601, 2024
Realizujemy kolejny moduł projektu

Realizujemy kolejny moduł projektu

Uczniowie z klasy 3B zadziwili wszystkich swoją pomysłowością, tworząc karmniki z kartonów po mleku. Ta innowacyjna praca była częścią projektu "Czytamy z klasą lekturki spod chmurki", który integruje czytanie z praktycznymi zajęciami manualnymi. Wykorzystanie materiałów wtórnych nie tylko promuje ekologiczne podejście, ale także rozwija kreatywność i umiejętności dzieci. Po zakończeniu pracy nad karmnikami, uczniowie  postanowili wyjść na spacer, aby powiesić karmniki w różnych miejscach wokół szkoły.

2201, 2024
Dzień Babci w Bibliotece. Spotkanie z Wyjątkową Czytelniczką, Panią Janiną oraz klasą 1b

Dzień Babci w Bibliotece. Spotkanie z Wyjątkową Czytelniczką, Panią Janiną oraz klasą 1b

        Z okazji Dnia Babci, nasza Biblioteka stała się miejscem niezwykłego spotkania. Gościliśmy w niej klasę 1b oraz wyjątkową babcię, Janinę Dąbrowską, emerytowaną nauczycielkę naszej szkoły i miłośniczkę literatury.       Spotkanie rozpoczęło się od czytania książki. Pani Janina  przeczytała dzieciom opowiadanie Barbary Supeł pt. "Jadzia Pętelka odwiedza dziadków". Dzieci  wsłuchiwały się w przygody Jadzi i Stasia, którzy odwiedzili swoich ukochanych dziadków, niosąc ze sobą radość i miłość. Po fascynującej lekturze przyszedł czas na działanie. Dzieci, pełne zapału, przystąpiły do tworzenia prezentów dla swoich Dziadków. Złożyły urocze pudełeczka, w których zamknęły całą swoją miłość, serdeczność i kolorowe konfetti. To wyjątkowe spotkanie nie tylko umożliwiło dzieciom spędzenie czasu w bibliotece w sposób kreatywny i edukacyjny, ale także okazało się świetną okazją do budowania więzi między pokoleniami. Dzieci miały okazję dzielić się swoją radością i miłością z babcią Janiną, która z  uśmiechem śledziła twórcze dokonania maluchów.     Życzymy wszystkim Dziadkom pogodnych dni, mnóstwa uśmiechu i zdrowia. Niech każdy dzień będzie dla nich pełen ciepła ze strony swoich wnuków.  

1801, 2024
"Sto Lat Kubusiu Puchatku". Urodzinowe Świętowanie w Bibliotece

"Sto Lat Kubusiu Puchatku". Urodzinowe Świętowanie w Bibliotece

Dziś w bibliotece odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kubusia Puchatka, w którym wzięli udział uczniowie zerówki. Kółko Biblioteczne przygotowało zabawną scenkę, w której dzieci mogły podziwiać przygody Kubusia Puchatka, a Pani Agnieszka przeczytała zimowe opowiadanie o tej sympatycznej postaci, rozpalając wyobraźnię dzieci. Przedszkolaki nie tylko słuchały, ale także wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez Panią Kornelię. Na zakończenie wszyscy razem odśpiewaliśmy Kubusiowi Puchatkowi "Sto lat", tworząc serdeczną urodzinową atmosferę.      

0901, 2024
Czytamy - doświadczamy z klasą 1 a

Czytamy - doświadczamy z klasą 1 a

W dzisiejszym dniu w bibliotece odbyły się niezwykłe zajęcia z uczniami klasy 1A w ramach programu "Czytamy - doświadczamy". Uczestnicy spotkania mieli okazję poznawać  świat nauki poprzez fascynujące doświadczenia związane z balonami. Podczas zajęć dzieci dmuchały balony, chowały dłonie i mydło wewnątrz balonu, sprawiając, że nauka stawała się fascynującą zabawą. Nie zabrakło również nietypowych eksperymentów, takich jak zmuszanie balonów do śpiewania czy przemiany ich w kolorowe rakiety. Jednak największą frajdę przyniosło wysyłanie balonów w powietrze i obserwowanie, jak naelektryzowane włosy stają się stojące, a balony unoszą się pod sufitem. Wszystkie eksperymenty, niemalże z perfekcją, zakończyły się sukcesem, dostarczając uczestnikom niezapomnianych wrażeń i ogromnej dawki zabawy. Na zakończenie spotkania przeprowadzono jeszcze jedno nietypowe doświadczenie – napełnienie balonów powietrzem bez użycia tradycyjnego dmuchania. To wyjątkowe spotkanie było jednocześnie ostatnim w ramach innowacyjnej pedagogicznej "Czytamy - doświadczamy. Przygody z nauką". Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pani Katarzyny Pajączkowskiej, która z zaangażowaniem pomagała w przeprowadzeniu doświadczeń.     

0501, 2024
Sensoryczny kogel - mogel

Sensoryczny kogel - mogel

W bibliotece odbyło się kolejne niezwykle fascynujące spotkanie z przedszkolakami z grupy O E, biorącymi udział w programie "Sensoryczny kogel - mogel". Tym razem świętowaliśmy Dzień Ryby, podczas którego maluchy przeniosły się w magiczny świat podwodnych przygód dzięki opowieści o "Błysku, Najpiękniejszej Rybce w Oceanie". Po inspirującej lekturze przedszkolaki wzięły udział w nietypowym łowieniu papierowych rybek za pomocą specjalnie przygotowanej wędki. To kreatywne ćwiczenie nie tylko rozwijało wyobraźnię dzieci, ale także uczyło ich cierpliwości. Najmłodsi z niecierpliwością oczekiwali, czy uda im się złowić swoją "zdobycz". Radość ich była ogromna, gdyż po wyczekanym czasie i pełnych emocji staraniach, połów rybek okazał się dla nich pełen sukcesu!

2212, 2023
Apel z nagrodami

Apel z nagrodami

Dzisiaj, podczas  apelu szkolnego, Pani Dyrektor z radością ogłosiła laureatów i wręczyła nagrody uczniom naszej szkoły, którzy zdobyli wyróżnienia na różnych szczeblach konkursów. Niezależnie od tego, czy osiągnięcia były ogólnopolskie, powiatowe, gminne, czy szkolne, wszyscy  zasłużyli na wyjątkowe pochwały. Nasi uczniowie licznie wzięli udział w konkursach plastycznych, literackich oraz prezentujących swoje hobby. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym za ich zaangażowanie, kreatywność i wysiłek w osiągnięciu tych sukcesów. Mamy nadzieję, że to zainspiruje wszystkich pozostałych do aktywnego udziału w kolejnych konkursach i rozwijaniu swoich pasji. Dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Katarzynie Pajączkowskiej za nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach mikołajkowych.

2112, 2023
Kulinarna (świąteczna) podróż po Warszawie.

Kulinarna (świąteczna) podróż po Warszawie.

Uczniowie z klasy 5B w ramach projektu "Podróże małe i duże" postanowili odbyć kulinarną podróż po Warszawie. W trakcie swojej wyprawy, tuż przed zbliżającymi się świętami, mieli okazję spotkać się z  kucharką szkolną, Panią Kasią.  Ta pasjonująca rozmowa skupiła się na tradycjach kulinarnych Mazowsza, szczególnie na wigilijnej kuchni mazowieckiej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele fascynujących faktów o lokalnych potrawach i zwyczajach związanych z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia. Pani kucharka dzieliła się z nimi tajnikami przyrządzania tradycyjnych dań, Uczniowie byli zaangażowani w rozmowę i zadawali wiele pytań, dowiadując się nie tylko o smakowite kulinarne tradycje, ale także o znaczeniu rodzinnych spotkań i wspólnego gotowania podczas świąt. Ta kulinarna podróż po Warszawie z pewnością wzbogaciła ich wiedzę o lokalnych zwyczajach i smakach mazowieckiej kuchni wigilijnej.

2012, 2023
„Pasja na czterech kopytach”

„Pasja na czterech kopytach”

Dzisiaj  w naszej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów z klasy 3 b z niezwykłą pasjonatką koni, Kariną Kusz, uczennicą klasy 6 a. To niezwykłe wydarzenie miało na celu przybliżenie zgromadzonym fascynującego świata, w którym Karina odnajduje radość i spełnienie – świata koni. Pasja Kariny związana z końmi trwa już od dwóch lat. Uczennica nie tylko lubi zwierzęta, ale od momentu, kiedy po raz pierwszy dosiadła konia, pokochała je bezgranicznie. Regularnie uczęszcza na jazdę konną do ośrodka jeździeckiego Hajduki w Chynowie, co było początkiem jej przygody z "hobby horse". Na swoje dziesiąte urodziny Karina otrzymała wyjątkowy prezent – voucher na jazdę konną. To wydarzenie okazało się kluczowe, ponieważ wówczas narodziła się jej pasja do koni. Nie zadowalając się jedynie jazdą, Karina postanowiła stworzyć własnego konia z "hobby horse". Pierwszy z nich powstał z bawełnianej szmatki, a kolejne z polaru. Z czasem, rozwijając swoje umiejętności, Karina zaczęła projektować szablony, dobierać materiały, szyć na maszynie i wykańczać swoje dzieła własnoręcznie. Jako utalentowana twórczyni "hobby horse", Karina nie tylko kolekcjonuje swoje unikalne koniki, ale także bierze udział w zawodach. W kategorii "Potęga skoku" zajęła zaszczytne drugie miejsce, natomiast w kategoriach”60-70 cm” i „80-90 cm” zdobyła trzecie miejsce. Jej pasja przerodziła się w prawdziwe osiągnięcia. Poza tym, że Karina spędza wiele czasu w ośrodku jeździeckim i tworzeniu "hobby horse", uwielbia także czytać książki o tematyce konnej. Książki te nie tylko dostarczają jej wiedzy na temat tajników jeździectwa, ale również stanowią dla niej inspirację do dalszych działań. Nie tylko pasja i talent, ale także chęć dzielenia się swoją twórczością z innymi uczniami skłoniła Karinę do oferowania swoich umiejętności. Chętnie dla zainteresowanych tworzy unikalne koniki "hobby horse", które stanowią wyjątkową ozdobę dla miłośników koni i jeździectwa. Podsumowując spotkanie z Kariną Kusz w naszej bibliotece było nie tylko okazją do poznania fascynującego świata koni, ale także inspiracją dla innych uczniów do odkrywania i rozwijania swoich pasji. Dzięki takim inicjatywom szkolna biblioteka staje się miejscem, gdzie każdy  może spotkać się z różnorodnymi zainteresowaniami i zdobywać nowe doświadczenia. Zapraszamy wszystkich chętnych do odkrywania pasji i dzielenia się nimi z innymi!  

1912, 2023
Moja pasja
1912, 2023
Świąteczne choinki z papieru. Warsztaty przedświąteczne z udziałem Pani Alicji

Świąteczne choinki z papieru. Warsztaty przedświąteczne z udziałem Pani Alicji

W przedświątecznej atmosferze uczniowie klasy 4 b wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w bibliotece. Prowadzącą warsztaty była pani Alicja Godzisz z Łęczyc, miłośniczka rękodzieła, znana ze swojego zaangażowania w rozwijanie talentów najmłodszych. Zadaniem uczestników było stworzenie własnych, unikatowych choinek, wykorzystując do tego celu różne materiały. Podczas warsztatów rolki od papieru oraz brystol  stały się głównym surowcem do stworzenia niezwykłych ozdób świątecznych. Uczniowie z pasją oraz precyzją wykorzystywali papier,  tworząc przy tym niepowtarzalne kompozycje. Efekty prac uczniów były zachwycające, nie tylko dla organizatorów, ale zapewne także dla obdarowanych tym pięknym rękodziełem. Dziękujemy pani Alicji za niezwykłą inspirację i zaangażowanie w rozwijanie talentów naszych uczniów.

1512, 2023
Czytamy - doświadczamy

Czytamy - doświadczamy

W ramach programu "Czytamy - Doświadczamy", uczniowie z klasy 1a mieli  okazję, po raz kolejny,  uczestniczyć w bibliotece w niezwykłym spotkaniu z eksperymentem. Tym razem bohaterem był tajemniczy świat soli.    Spotkanie rozpoczęliśmy się od przypomnienia jaką rolę pełni sól i skąd jest wydobywana. Następnie przeszliśmy do praktyki, wzbudzając, poprzez kolejne eksperymenty, zdziwienie uczniów. Najpierw sól zaczęła "znikać" za sprawą reakcji chemicznych. W kolejnym etapie uczniowie odkryli, że sól może sprawić, że jajko unosi się na wodzie, korzystając z jej niezwykłych właściwości fizycznych. Przygotowanie doświadczenia, które doprowadzi do powstania kryształków soli, stało się edukacyjnym wyzwaniem. Uczniowie  muszą cierpliwie obserwować, jak małe kryształki będą rozwijać  się na nitce, ukazując swoją piękną strukturę. Dodatkowo, młodzi naukowcy zmierzyli się z pianą, odkrywając tajemnice reakcji chemicznych.   W spotkaniu uczestniczyła  Pani Kasia Pajączkowska przewodnicząca Rady Rodziców, która podzieliła się fascynującymi opowieściami i pamiątkami z kopalni soli  "Wieliczka".  Na zakończenie  lekcji, uczniowie wzięli udział w eksperymencie z solnym wulkanem, który był prawdziwym apogeum wydarzenia. Innowacja "Czytamy - Doświadczamy" po raz kolejny udowodniła, że nauka może być fascynująca i dostępna dla każdego. Dzieci nie tylko zdobyły wiedzę na temat soli, ale także doświadczyły radości z nauki poprzez praktyczne i interaktywne doświadczenia. Każdy kolejny dzień tego programu to nowa przygoda, która rozbudza ciekawość i pasję młodych umysłów.  

1212, 2023
Co dodaje mi skrzydeł - Moja Pasja

Co dodaje mi skrzydeł - Moja Pasja

. Miło mi poinformować, iż rozstrzygnęliśmy, na etapie szkolnym,  konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "Co dodaje mi skrzydeł - Moja Pasja". Celem konkursu jest pokazanie pasji dzieci z całej Polski,jak się wszyscy różnimy, co lubimy. Konkurs miał również przyczynić się do propagowania idei Międzynarodowego Dnia Plecaka. W 3 edycji konkursu swoje pasje pokazali: Zuzanna Rychert - pasja do  tańca Kacper Korosacki - wędkarstwo Milena Hirsz - śpiew Bartek Sikora - motoryzacja Julianna Górska - malarstwo Szymon Korosacki - wędkarstwo Agata Wijatkowska - pasja do gotowania Vanessa Kowalczyk - piłka nożna Organizatorem konkursu jest Fundacja Międzynarodowy Ruch Latających  Plecaczków/Flying Bag oraz BIC Polska i tam wysłaliśmy Wasze prace. Gratulujemy pomysłów i czekamy na rozstrzygnięcie  konkursu.

1112, 2023
„Pięknie się różnimy” spotkanie integracyjne z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością

„Pięknie się różnimy” spotkanie integracyjne z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością

  W bibliotece szkolnej, we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną, odbyło się inspirujące  spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością, w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie z klasy 3 b. Gościem specjalnym tego wyjątkowego wydarzenia był Pan Stanisław Kolasiński z Kaczkowa, który podzielił się swoją niezwykłą historią życia.     Pan Stanisław, mimo że stanął przed wieloma trudnościami, zainspirował młodych ludzi do dążenia do celów pomimo przeciwności losu. W wieku 18 lat uległ wypadkowi, jednak już wtedy postawił sobie ambitny cel życiowy: mimo istniejących trudności, zdecydował się dążyć do swoich marzeń. Jego motto brzmi: "Jeżeli nie można czegoś przeskoczyć czegoś, to należy to obejść."      W trakcie spotkania Pan Stanisław podkreślił, jak ważne jest ciągłe dążenie do rozwoju osobistego. On sam pokonał wiele przeszkód, zdobywając wykształcenie - ukończył szkołę średnią, studia na kierunku Technika Rolna i Leśna w Szczecinie, a następnie studia podyplomowe z zakresu BHP i pedagogiczne. Podkreślił, że w obliczu trudności w życiu kluczowe jest utrzymanie determinacji i niezłomnej woli.      Spotkanie oparte było na lekturze "Pięknie się różnimy", uczniowie mieli również  okazję obejrzeć wzruszający film poruszający temat niepełnosprawności oraz wziąć udział w zadaniach sprawnościowych.  Mamy nadzieję, że spotkanie z pewnością pozostawiło miłe wrażenia i zainspirowało uczestników do szacunku dla różnorodności oraz pokonywania życiowych trudności.