0209, 2022
Regulamin i godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Regulamin biblioteki i czytelni szkolnej w Szkole Podstawowej w Łęczycach       1. Biblioteka szkolna jest miejscem służącym realizacji potrzeb     i zainteresowań uczniów oraz zadań dydaktyczno-wychowawczych     szkoły. 2. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy     szkoły oraz rodzice uczniów. 3. Każdy czytelnik powinien zapoznać się z regulaminem biblioteki. 4. W bibliotece obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków,     picia napojów, używania przez uczniów telefonów komórkowych. 5. W bibliotece można korzystać ze zbiorów na miejscu (w czytelni)      i wypożyczać książki na zewnątrz. 6. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki, na okres 2 tygodni.     W wyjątkowych sytuacjach można wypożyczyć więcej książek,     można też uzyskać przesunięcie terminu ich zwrotu. 7. Książek nie należy przetrzymywać, gdyż czekają na nie inni        czytelnicy. 8. Poszanowanie książek:   Czytelnik szanuje i dba o wypożyczone książki i czasopisma. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę.  Jeśli odkupienie książki jest niemożliwe, powinien oddać inną,  wskazaną przez bibliotekarza.   9. Na 2 tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie wypożyczone      książki muszą zostać zwrócone do biblioteki. 10. Gdy uczniowie rozliczą się z wypożyczonych w ciągu roku szkolnego książek,        mogą wypożyczyć książki na okres wakacji. 11. Biblioteka szkolna współpracuje z biblioteką publiczną, z której również        mogą korzystać uczniowie, według regulaminu ustalonego przez bibliotekę        publiczną.